„Chytré hodinky byly pro internetové televize v Česku téměř neprobádaným územím. Na začátku byl vývoj aplikace jen volnočasovým projektem jednoho z našich programátorů. Nápad se nám ale zalíbil, a tak jsme jeho vývoj podpořili. Díky tomu jsme nyní na trhu IPTV první televizí, která podobnou aplikaci pro hodinky Garmin vyvinula,“ říká Marek Bukal, zakladatel televize Kuki.
Aplikace potěší všechny diváky, kteří chytré hodinky našli pod vánočním stromečkem, a zároveň i ty, kteří běžný televizní ovladač častěji hledají než používají. Kromě základních funkcí jako zobrazení seznamu TV kanálů, spuštění živého pořadu, zobrazení a přehrání rozkoukaného pořadu, zobrazení a přehrání trháků a vzdáleného ovládání koncového zařízení nabízí aplikace i možnost přehrání dříve nahraných pořadů. Hodinkami je dále možné pořady přetáčet a volit si uživatelský profil v rámci prostředí Kuki, na kterém chce divák pořad sledovat.
Vývoj první verze aplikace trval několik týdnů, postupně však dochází k doplňování dalších funkcí, a to i na základě zpětné vazby od prvních testerů. Při vývoji aplikace byl využit programovací jazyk Monkey C, který je specifický právě pro zařízení této značky. Aplikaci je dnes možné spustit na 25 modelech hodinek Garmin, zejména prémiové řady Fenix.
Vzhledem k limitům operační paměti nositelných zařízení bylo třeba aplikaci vhodně optimalizovat, aby nabízela všechny klíčové funkce, ale její provoz nebyl příliš náročný na výdrž baterie. „Kuki tak lze na hodinkách ovládat pomocí widgetu v rámci platformy Connect IQ, který je co do spotřeby energie méně náročný. Stejně tak je možné využít podpory tzv. glances, které ukazují náhled tří různých widgetů najednou, v případě, že daný model hodinek touto funkcí disponuje,“ doplňuje Marek Bukal.